Segítség Erdélybe

2021-02-16 09:21:25

A KÖTÉL szervezésében, az MTSZ és a MSZÉSZ támogatásának köszönhetően indul adomány a januári csíksomlyói tűz károrsultjainak.

Az Erdélyi Önkéntes Tűzoltók Szövetsége kezdeményezte egy olyan bázis létrehozását, ahonnan baj esetén rögtön lehet biztosítani fekvőhelyet akár több tucat ember számára is. Az akció szomorú apropója az, hogy a Csíkszeredához tartozó Csíksomlyón húsz ház égett le még januárban részben vagy egészben, és kétszáznál is több ember ideiglenes elhelyezését kellett megoldani.

Magyarországról a gyűjtést a Kaposvári Önkéntes Tűzoltó és Életmentő Egyesület (KÖTÉL) szervezte meg. A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége több tucat ágyat ajánlott fel az ügy érdekében, a Magyar Tűzoltó Szövetség pedig az ágyak szállítási költségével támogatja az ügyet.

A kiszállítás várhatóan feb. 22. után fog megtörténni.